خريد vpn خريد vpn براي iphone خريد vpn براي موبایل خريد کریو
مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو دوبله فارسی | کارتونهای قدیمی
دانلود
 

کلیک کنیدمجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو دوبله فارسی

22000تومان
icon

تعداد: 21 دی وی دی خانگی

اطلاعات محصول

149 1 مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو   دوبله فارسی

مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو – دوبله فارسی و نسخه خانگی

تن تن و میلو (در زبان فرانسوی: Les Aventures de Tintin et Milou) از معروف‌ترین داستان‌های کودکان و نوجوانان است. اولین بخش از رشته ماجراهای تن‌تن و میلو در سال ۱۹۲۹ در روزنامه‌ای در بروکسل چاپ شد.

نویسنده ماجراهای تن‌تن ، ژرژ رمی بلژیکی بود که با نام مستعار هِرژه کار می‌کرد .

ماجراهای تن‌تن و میلو، درباره اتفاقاتی است که برای یک خبرنگار ماجراجو و دوستانش می‌افتد. ماجرای تن‌تن تاکنون به بیش از ۱۵۰ زبان دنیا، از جمله زبان فارسی ترجمه شده و بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه کتاب از سری ماجراهای آن در سرتاسر دنیا به فروش رفته‌است.

اولین کتاب‌های تن‌تن به این دلیل که با رگه‌های نژادپرستی و با شکوه نشان دادن استعمار اروپاییان همراه بود مورد انتقاد قرار گرفت. هرژه بعد از چندی این انتقادات را پذیرفت و از دههٔ ۱۹۳۰ به بعد کتاب‌های تن‌تن لحن متفاوتی پیدا کرد و حامل پیام‌های بشردوستانه شد. در سال ۱۹۴۶ هرژه با کمک یکی از دوستانش مجله تن‌تن را به راه انداخت که بلافاصله با استقبال شدید مردم روبه‌رو شد.

ماجراهای تن‌تن تا به امروز یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین داستان‌های مصور اروپائی است.

با مرگ هرژه در سال ۱۹۸۳ میلادی، آخرین ماجرای تن‌تن به نام تن‌تن و هنر الفبا که به صورت نیمه‌کاره و در حد اتودهای سیاه و سفید ابتدایی کشیده شده بود، با همان وضع ابتدایی به زبان فرانسه و بعدها بصورت تکمیل شده توسط همکاران هرژه در سال ۱۹۸۶ چاپ و منتشر شد. ترجمه انگلیسی این کتاب در سال ۱۹۹۰ میلادی به بازار کتاب عرضه شد.

149 2 مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو   دوبله فارسی

تن تن ( خبرنگار چابک و شخصیت اصلی داستان‌ها )

149 3 مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو   دوبله فارسی

کاپیتان هاودک ( دوست و همراه باوفای تن‌تن )

149 4 مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو   دوبله فارسی

پروفسور تورنسل ( مخترع گنگ و گیج و دوست مشترک تن‌تن و کاپیتان هادوک )

149 5 مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو   دوبله فارسی

میلو (سگ بامزه‌ و باوفای تن‌تن)

149 6 مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو   دوبله فارسی

دوپونت و دوپونت ( دو برادر و مأمور پلیس خنگ و کم‌حواس و بامزه. )

به جرات می توان گفت ، ماجرا های تن تن و میلو ، پر طرفدار ترین داستان های کمیک استریپ (فکاهی مصور) در طول تاریخ به حساب می آیند. این ماجراها که زاده ی قلم و نقاشی های ژرژ رمی (هرژه) می باشند ، در طی سالهای مختلف قرن بیست و بیست و یک ، میلیون ها کودک ، جوان و بزرگ سال را در گوشه و کنار جهان به خود مشغول کرده اند. قهرمان اصلی داستان ها ، تن تن ، خبرنگاریست زیرک و ماجراجو که با کمک سگ وفادار خود ، میلو ، از هیچ خطری برای کشف حقیقت و به کرسی نشاندن آن نمی هراسد. به گوشه و کنار دنیا مسافرت می کند ، در مسائل پیچیده و مشکوک کنجکاوی می کند و همیشه از تمام این مشکلات سربلند بیرون می آید .

آنچه که تن تن را از تمام قهرمان های کمیک استریپ دیگر متمایز می کند چیزی نیست جز بی نیازی او به نیرو های ماورالطبیعه ، ویژگی های بدنی یا ظاهری خاص. تن تن نه مانند هری پاتر عصای جادو در دست دارد ، نه مانند سوپر من زنان را شیفته ی خود می کند و نه همچون مرد عنکبوتی ، تار می تند. آنچه تن تن را ( با قدی متوسط و ظاهری ساده) در مواجهه با مشکلات پیروز می گرداند ، تکیه بر هوش ، ذکاوت ، کمک گرفتن از دوستان و طرفداری از حقیقت است. و تمام این ها ، راز محبوبیت تن تن نزد میلیون ها انسان و بالاخص کودکان محسوب می شود.

هرژه طی سال های متمادی اقدام به نوشتن و طراحی بالغ بر ۲۳ عنوان کتاب از سری ماجراهای تن تن نمود. به علاوه ، وی خالق چندین کاراکتر کمیک استریپ دیگر نیز می باشد که البته هیچ کدام آنها شهرت و مقبولیت تن تن را پیدا ننموده اند.

این کتاب ها که هر کدام شامل یک ماجرا و برخی به صورت دنباله دار می باشند ، در ۶۲ صفحه ی رنگی تهیه گشته اند و توسط ناشران مختلف به نمایندگی از انتشارات کاسترمان بلژیک (و یا بدون اجازه!) در گوشه و کنار دنیا چاپ شده اند. شاید بتوان گفت کتاب های تن تن ، تنها کتبی هستند که به تمام زبان های زنده (و حتی غیر زنده!) ی دنیا ترجمه و چاپ شده اند.

تا کنون ده ها مجموعه ی فیلم ، انیمیشن و بازی کامپیوتری بر اساس ماجراهای تن تن ساخته شده اند. ده ها کتاب در نقد و تفسیر این داستان ها نوشته شده است ، ژنرال دوگول خود را با تن تن مقایسه می نمود ، سارتر تن تن را فقط برای افسران نازی مناسب می شمارد و … تمامی این ها بیانگر تاثیر غیرقابل انکار این شخصیت مصور بر دنیای معاصر ما ست. و ایرانیان نیز از این دنیای معاصر مستثنی نمی شوند! هزاران و بلکه میلیون ها ایرانی ، حداقل در گوشه ای از خاطرات خود لذت “تن تن خواندن” را به یاد دارند. و بسیاری از حد یک تن تن خوان معمولی پا را فرا تر گذاشته و آن را به بخشی جدانشدنی از زندگی خود بدل نموده اند.

149 7 مجموعه کارتون ماجراهای تن تن و میلو   دوبله فارسی

» تعداد دی وی دی : ۲۱ عدد

» زبان : فارسی (دوبله)

» کیفیت : عالی

» قابل پخش بر روی کامپیوتر و پلیرهای خانگی

مطالب پیشنهادی :

دوستی ها - دانلود فیلم و سریال

468 ad

پاسخ دهید